Kubík a.s.


Galerie Miroslava Kubíka

Kubík a.s.O společnosti → Galerie Miroslava Kubíka

Galerie Miroslava Kubíka

Galerie svým jménem připomíná památku zakladatele rodinné firmy Kubík a.s., pana Miroslava Kubíka, a svými aktivitami chce výrazně obohatit kulturní nabídku města Litomyšl i celého východočeského regionu. Galerie je umístěna v atraktivních prostorách na Smetanově náměstí v Litomyšli.

První výstavbou galerie Miroslava Kubíka byla v roce 2005 "Café de la gare - Cesty francouzské fotografie". V následujících letech nabídla návštěvníkům výstavy "Skrytá tvář světa", "Jan Honsa - Kvetoucí hruška v širém poli", "Stvoření světa Jeana Effela", "Oscar Niemeyer", "Kouzlo tradice - česká kresba 19. století ze soukromých sbírek" a "Aleš Lamr - Lov začíná očima".

Do 8. ledna 2012 probíhá výstava velkého litomyšlského rodáka, malíře Bohdana Kopeckého, jenž na podzim loňského roku zemřel. Galerie Miroslava Kubíka připravila jako poctu tomuto umělci výstavu "Zrození fauna - Bohdan Kopecký". Touto expozicí, která přibližuje klíčová období autorova životního díla, se oficiálně otevírá Galerie Miroslava Kubíka.

Přejít na prezentaci: http://www.galerie-mk.cz/